Profile

Nazanin Nezaki

Contact Details

Bio

بازدید از خانه تاریخی ملک

در شهر مسجد خانه های تاریخی زیبای وجود دارد که یکی از زیباترین آن ها خانه ملک نام دارد . این بنا  دارای معماری بسیار زیبای است و از دوران قاجار به یادگار مانده است . متاسفانه بخش های زیادی از این بنا با گذر زمان آسیب دیده و تنها حیاط و محوطه بیرونی آن همچنان شکل خود را حفظ نموده است .  در نهایت باید اضافه کنیم خانه ملک از سال ۱۳۷۷ به عنوان اثری ملی به ثبت رسیده است .

موزه نان

در ادامه مطلب سفر باتو پیشنهاد می کنیم به بازدید از موزه نان بروید ، زیرا تماشای بخش های مختلف این موزه به خصوص برای کودکان و نوجوان بسیار دیدنی و آموزنده خواهد بود . بنابراین اگر همراه فرزندان خود راهی این سفر شده اید ، بازدید از آن را در الویت برنامه های خود قرار دهید . جالب است بدانید موزه نان مشهد ، نخستین موزه تخصصی نان در خاورمیانه است ، و کار خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز نمود . حین بازدید از این مکان ، با تمام مراحل کاشت و برداشت گندم و آماده سازی آرد و در نهایت تهیه نان آشنا می شوید .

کلیک کنید

در نواحی مختلف ایران نان های سنتی مختلفی تهیه می شود و تقریبا هر قوم و شهری شیوه و نان مخصوص خود را طبخ می کند و نان پزی از گذشته معرف هویت و فرهنگ اقوام مردم ایران بوده و هست . در موزه نان همچنین با برخی از ابزار سنتی تهیه نان آشنا می شوید . و با انواع دستاس ، آسیاب بادی و آسیاب آبی و ... آشنا خواهید شد .